The Fact About smear testi nereden ogrenilir That No One Is Suggesting

Yasal Uyarı: Bu web sitesi tıbbi bir yardım veya tıbbi değildir alet. Bir sağlık sorunu durumunda, doktor.

Eğer hamile olduğunuzu biliyorsanız ve bu belirtilerden herhangi birine sahipseniz, derhal doktorunuzla iletişime geçmelisiniz veya acil tedavi aramalısınız.

Gebelik boyunca salgılanan progesteron rahimin endometriyumun fonksiyonel tabakasını kalınlaştırır ve gebelik için daha uygun hale getirir.

Dış gebeliğin pek çOkay belirtisi ve verdiği sıkıntı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kanamadır. Dış gebelik hamilelik belirtileri de vermektedir ancak şiddetli ağrı ve kanama ile de kendisini gösterebilmektedir.

Seher Doktorum keseyi görmesine rağmen dış gebelik dedi kürtaj oldum daha sonrasında iç kanamam oldu ve dış gebelik ameliyatı oldum beta değerim kanamadan sonra iki katı yükselmedi.

Nadiren dış gebelik sonucu tahriş olan diyafram omuz ağrısına sebep olabilir. Mide bulantısı ve kusma da hamilelik belirtisiyle karıştırılabilen bir başka semptomdur. Baş dönmesi, halsizlik veya baygınlık hissi de dış gebelik belirtileri arasındadır. İdrar yaparken ya da bağırsak hareketlerinde ağrı veya Ayrıntılar Burada rahatsızlık da yaşanabilir.

Bazı hormonel dengesizlikler veya döllenmiş yumurtanın anormal gelişimi de dış gebeliğin oluşumunda rol oynayabilir.

Sağlık ve zindelik konularında bilinçli kararlar almanıza yardımcı olmak ve sağlıklı bir yaşam sürmeniz için dimension gerçek, doğru ve uygulanabilir sağlık bilgileri sunmayı amaçlıyoruz.

Yumurtalık gebeliği yumurtalık seviyesinde meydana gelir. Bunun nedeni yumurtanın yırtılmış folikülde tutulması, yumurtanın tam olarak serbest kalmaması veya sperm tarafından hapsedilip döllenmesidir.

Dış gebelik normal gebelik gibi sağlıklı ilerleyemez. Döllenmiş yumurta hayatta kalamaz ve büyüyen doku tedavi edilmezse hayatı tehdit eden kanamalara neden olabilir.

Bunun yanında kahverengi veya kırmızı renkte olabilen vajinadan hafif lekelenme veya ağır kanama başka dış gebelik semptomudur. Nadir durumlarda, dış gebelik diyaframın tahriş olması nedeniyle omuz ağrısına neden olur.

Bu dönemde döllenmiş yumurta fallop tüplerine ulaşırken bu tüplerin hasar görmesi veya fonksiyonlarının bozulması durumunda dış gebelik riski artabilir. Gebelik haftası ilerledikçe dış gebelik riski azalırken normal gebelik gelişimi sırasında döllenmiş yumurta rahim içine ulaşır ve rahimde yerleşir. Ancak, yine de nadiren ilerleyen aşamalarda da dış gebelik oluşabilir.

5 haftalık dış gebelik semptomları arasında karın ağrısı, vajinal kanama ve omuz ağrısı bulunur. Bu belirtilerin fark edilmesi durumunda acil tıbbi gardenım almak önem taşır.

Nadir durumlarda, döllenmiş bir yumurta rahme implante edildiğinde ve daha sonra rahmin dışında başka bir yere göç ettiğinde dış gebelik de oluşur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *